A mandala
A mandala:
A szó eredete szanszkrit, jelentése kör vagy középpont, mivel a mandalák általában kör alakúak.
Szimbolikája utal a külső, (látható) és belső világra (tudat) is.
Mindenki keresi a boldogulás útját, a mandala tökéletes eszköz arra, hogy megismerjük a legbensőbb énünket. Megtaláljuk a nyugalmat, a békét.
Amikor valaki mandalát rajzol, magáról alkot egy képet.
A mandala bármilyen alakot ölthet, lehet ez akár egy pókháló – ez „ természet mandalája” . De a legtöbb embernek a különleges tibeti mandalák jutnak az eszükbe, melyek alkotásakor a szerzetesek különösen odafigyelnek a szimbólumok jelentésére, pl.: kör – teljesség, harmónia, csillag – remény, ezeken kívül még számos szimbólum létezik.
Persze nem muszáj a tradíciókhoz ragaszkodni, újat is alkothatunk. A lényeg, hogy ezt az intuíciónkra való hagyatkozással tegyük meg.
Ezeken kívül léteznek még indián mandalák, ilyenek például a Navajo-homokképek.
A mandalát sok mindenre használhatjuk, mind meditációra,
mind gyógyításra, mivel a keleti tanítások a betegséget tünetként kezelik, mely a lélek és a Chi (életerő) problémáit jelzi.
A témában számos könyv jelent meg, tehát, ha valakinek felkeltettem az érdeklődését, akkor érdemes utána nézni.
Ha elkezdünk mandalákkal foglalkozni, akkor valószínűleg másképp érzékeljük majd a valóság látszólagos összevisszaságát, és akár egy új életszemléletet is elsajátíthatunk.
Tapasztalataim szerint sokkal nyugodtabbakká válhatunk, kevésbé leszünk érzékenyek a stresszre, sőt környezetünket is másképp kezeljük.